Vyznavači islámu začínají útočit na Vánočních trzích

Dnes kolem devatenácté hodiny explodovalo auto zaparkované pár metrů od vánočních trhů Pinner v Middlesexu v Anglii.

Je to jen jedna z mnohých událostí, které se staly v posledních týdnech, což je v souvislosti s tím, že Islámský stát vyzval potencionální teroristy k aktivitě možno brát jako útok na Evropu, na nevěřící ( nevěřící v Aláha).

Sedmnáctiletá Dánka Natascha Colding-Olsenová konvertovala k islámu a připravovala bombové útoky na školy v Dánsku. Pro sestrojení bomby si obstarala potřebné chemické látky, na které policii upozornili ostatní členové rodiny, kterým Nataschino chování začalo připadat podezřelé. Policie poté našla záznamy, kde dívka opravdu plánovala bombové útoky, a to na bývalou základní školu a jednu židovskou školu. „Bombový útok proti nevěřícím 8. ledna,“ byl jeden ze záznamů, který se dostal do rukou policistů.

Video: dnešní útok v Pinner v Anglii

V květnu letošního roku byla obžalovaná odsouzená k trestu odnětí svobody na šest let. Dívka se rozhodla odvolat, ale toto pondělí se Natascha dočkala ještě tvrdšího trestu- osm let.

V Německu policie zadržela šest syrských žadatelů o azyl, kteří pránovali teroristický útok, pravděpodobně na vánoční trh v Essenu.

Podezřelí byli ve věku dvacet až osmadvacet let, což potvrdil mluvčí státního zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem Christian Hartwig. Šestice žadatelů o azyl je podezřelá „z přípravy útoku za pomoci zbraní nebo výbušnin na veřejné cíle v Německu“ a tito žadatelé o azyl jsou podezřelí z příslušnosti k zahraniční teroristické organizaci. Vyšetřovatelé se domnívají, že džihádisty chytili dříve, než stačili přípravu teroristického útoku dokončit. V německu je 10.000 radikálních islamistů z nichž 1.600 by bylo schopno spáchat troristický čin.

Nyní je tedy prokazatelné, že islám má spojitost s terorismem a terorismus s islámem. Islám, jako náboženství, či spíše jako ideologie začal otevřený útok na Evropu, její hodnoty, tradice a národy.  Jak je tedy možné, že evropští politici stále nevidí a neslyší? 

- Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře

Comments

comments