Published On: Ne, Úno 28th, 2016

Vládo, nechej občany na pokoji. Jsi tady pro nás, ne my pro tebe!

Share This
Tags

Připadá vám, že jste se stali dojnou krávou státu, ve kterém žijete? Myslíte si, že zákony platí jen pro někoho? Připadá vám, že začínáme být státem sledováni na každém svém kroku? Také toho máte již dost? Má to řešení? Má.

Také se vám zdá, že nás ve vlastní zemi považují za pitomce? Také se vám zdá, že nás ve vlastní zemi považují za nesvéprávné stádo ovcí? Také se vám zdá, že bychom bez našich politiků a jejich neustálých regulací a zákazů neuměli sami žít? Také se vám zdá, že nás politici jen zneužívají a využívají ke svým cílům a záměrům? Také se vám zdá, že naši politickou scénu řídí lidé, kteří již dávno netuší, o čem je běžný život? Také se vám zdá, že tyto „politiky“ někdo řídí a oni nejsou vlastně svéprávní ve svých rozhodnutích? Také se vám zdá, že za veškerou politikou je „nějaký“ či „něčí“ byznys a jde vlastně jen o prachy? Tak mám pro vás špatnou zprávu – nezdá se vám to, je to bohužel realita! Za tuto situaci si však můžeme v podstatě sami. Kvůli své občanské nečinnosti a apatii jsme se dostali tam, kde dnes jsme. Jestli se neprobudíme, bude to ještě horší! Je čas se zvednout a společně něco vykonat. V této chvíli jsou občané „politicky“ nejednotní a roztříštění. To je to, co stávajícím „elitám“ (jinak než v uvozovkách toto slovo napsat nejde) vyhovuje. Nastal čas to změnit. A jak to změnit? Pouze tak, že spojíme své síly! Spojíme-li své síly, budeme silní a společně začneme věci měnit! Mně osobně už nebaví ty nářky lidí kolem, pouhé kritizování všech a všeho na sociálních sítích, nebaví mě ta nečinnost a samé tlachání o tom, co je špatně a jak je špatně! Pouhé nářky, kritizování a psaní o problémech nic nezmění. Slova musí přejít v činy. Stále platí, že v jednotě je síla!

Naše politická nejednota nahrává stávajícím politickým špičkám. Spoléhají na to, že se lidé nedomluví, že pod vlajkou mnohačetných nevýznamných politických subjektů naráží na programové rozdíly, které i do budoucna garantují občanskou nejednotu a neschopnost táhnout za jeden provaz. Jim to vyhovuje, nám ostatním to však podráží nohy. Má tato situace řešení? Ano, má. Je třeba se sjednotit a mít pouze jediný bod „programu“ – výměnu politické garnitury. Jestli zahodíme všechny předsudky a programové rozdílnosti, jestli potáhneme za jeden provaz, pak uspějeme. Když stávající politickou garnituru vymění lidé, kterým půjde o tuto zemi, pak se začnou věci měnit. Za pokus to stojí. Co myslíte?

Aleš Hemer

- Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře

Comments

comments