Published On: Čt, Led 26th, 2017

Varování před cestami

Ministerstvo zahraničních věcí ČR varuje před cestami do následujících států nebo některých jejich částí, kde hrozí vysoké nebezpečí teroristických útoků, únosů nebo ozbrojených konfliktů.

S ohledem na povahu současných teroristických a jiných bezpečnostních hrozeb není níže uvedený seznam zemí vyčerpávající, ale pouze orientační ve smyslu zvýšených hrozeb pro občany ČR a EU. Terorismus obecně představuje globální fenomén, který se projevuje i v politicky a ekonomicky stabilních zemích.

Věnujte pozornost upozorněním při cestách i do zemí, které nejsou uvedeny na tomto seznamu, a aktuálním informacím ve sdělovacích prostředcích. Podrobné informace jsou uvedeny na stránkách Ministerstva zahraničí v sekci „Přehled všech upozornění na cesty“ u každé země zvlášť s upřesněním, kterých oblastí se hrozba dotýká. Před cestou Ministerstvo zahraničí doporučuje všem využít registrační systém DROZD.

 

Níže uvedené odkazy vedou na stránky Ministerstva zahraničí a informují o bezpečnostní situaci dané země.

Afghánistán
Alžírsko
Čad
Egypt
Irák
Jemen
Jižní Súdán
Kamerun
Keňa
Konžská demokratická republika
Libye
Mali
Niger
Nigérie
Pákistán
Somálsko
Středoafrická republika
Súdán
Sýrie

 

 

- Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře

Comments

comments