Published On: Út, Led 9th, 2018

V čí kapse skončilo více než 300 milionů korun, které stát zaplatil z peněz daňových poplatníků ?

 

 

 

Česká lékařská komora ohlásila dne 6.12.2017 ve své tiskové zprávě, že podala trestní oznámení na způsob zavádění povinných eRp.

Cílem trestního oznámení je prošetření možného korupčního jednání v souvislosti se státními zakázkami na elektronické recepty. Zajímalo by nás, v čí kapse skončilo těch více než 300 milionů korun, které stát zaplatil z peněz daňových poplatníků za systému, který byl nepoužitelný, takže se muselo začít investovat znova.

Dle Oznámení o skutečnostech důvodně nasvědčujících spáchání trestného činu, které podala česká lékařská komora se neznámý pachatel dopustil:

 naplnění skutkové podstaty trestného činu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě (dle ustanovení § 256 zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku); přijetí úplatku (§ 331 tz); podplácení (332 tz); nepřímého úplatkářství (§ 333 tz.); porušení povinností při správě cizího majetku (§ 220 tz) a porušení povinností při správě cizího majetku z nedbalosti (§ 221 tz) a příp. dalších trestných činů

Protože jde o podezření ze závažné organizované hospodářské trestné činnosti a pachateli mohou být také úřední osoby, předpokládáme, že k prošetření bude kompetentní Vrchní státní zastupitelství v Praze s případným předáním k prošetření specializovanému policejnímu pracovišti, proto oznámení podáváme přímo Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze.

Oznámení o skutečnostech důvodně nasvědčujících spáchání trestného činu.pdf

 

- Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře

Comments

comments