Published On: Po, Led 23rd, 2017

Rusko a Sýrie podepsaly dohodu o užívání základny v Tartusu

Share This
Tags

Body o teritoriu, garantují, že ruské námořnictvo rozšíří  působnost v syrském Tartusu. Tento bod bude aktualizován. To je uvedeno v příslušné dohodě, zprávy RIA „Novosti“ .

Tento bod stanoví, že ve stejnou dobu v přístavu Tartus by mohlo být jedenáct ruských válečných lodí. Zahrnuje to i lodě s jadernou energií. Tato dohoda bude platná čtyřicet devět let. Po uplynutí bude automaticky prodloužena o dalších 25 let.

Tartus je druhé největší přístavní město Sýrie po Latakii. To je více než dvě stě kilometrů na severozápad od hlavního města – Damašku.  Před téměř padesáti lety Rusko a Sýrie podepsaly dohodu o rozmístění logistických bodů ruského námořnictva.

Zpočátku se opravovaly lodě  zásobené palivem, vodou a dalším potřebnými surovinami. V devadesátých letech minulého století s rozpadem Sovětského svazu, středomořská squadrona zanikla, ale skutečností zůstává, že  během občasných výletů do Středozemního moře, ruské námořní lodě nadále vstupují do Tartusu k doplnění zásob pohonných hmot a potravin.

- Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře

Comments

comments