Published On: So, Pro 31st, 2016

PF 2017 aneb zamyšlení nad uplynulým rokem

Share This
Tags

Blíží se konec roku 2016. Hodina po hodině, minuta po minutě. V tuto chvíli se zamýšlím nad pomalu uplynulým rokem a přemýšlím co napsat. Událo se toho mnoho, oproti minulým letům nás opustilo mnoho českých osobnotí a v tomto směru byl tento rok velmi krutý.

Za okny slyším petardy, které pomalu oznamují konec roku 2016. V nostalgické náladě vzpomínám na roky minulé a přemýšlím nad rokem nadcházejícím. Bojím se, aby zvuky za okny nebyly v příštím roce zvuky, které slyší lidé tam, kde se válčí. Vzpomínám na ty co navždy odešli, i na ty co mi vstoupili do života a zanechali v něm světlo.

V roce 2016 se příliv uprchlíků nezmenšil, do Evropy přichází nejen lidé postižení válkou, ale i ekonomičtí migranti a také ti, jejichž úkolem je obyvatele Evropy terorizovat, ponižovat a srazit na kolena. Ano, to jsou ti, které nezajímají ekonomicky silné země, ale právě takové jako je ta naše.

Bezesporu je každá válka hrozná, ale jak najít hranici mezi soucitem s lidským utrpením a sebevraždou našeho národa či Evropy jako celku?  Je dobré přijmout všechny ty, kdo žádají o pomoc s vědomím, že se mezi nimi ukrývají kati, nebo odmítnout jakéhokoli muslimského cizince jako prevenci proti naší genocidě? A co imigranti z Afrických zemí, co nejsou muslimové, ale jejich hodnoty vychází z prvobytně pospolné společnosti?

Myslím, že nám může být odpovědí to, jaké vyznávají hodnoty, co hlásá jejich náboženství a jakým způsobem se chovají v Evropských zemích. Vzpomeňme na Paříž či Brusel, stačí se podívat na jakýkoliv zahraniční web a každý si může udělat názor. Neuplyne den, kdy nebyl někdo, ať žena či muž těmito okupanty znásilněn, pobodán, zbit  či zabit. V naší zemi se stačí podívat na webové stránky policie, pátrání po osobách a je možné si udělat obrázek, jakým procentem kriminality se prezentují.

Naši politici tvrdí, že naší zemi nic nehrozí. Ministr Chovanec zřejmě čeká, až mu teroristé přijdou říct kdy a kde spáchají teroristický čin jinak si neumím vysvětlit jejich nečinnost a benevolenci vůči imigrantům. Místo ochrany obyvatel se vynakládají miliardy do neziskovek pro intergaci cizinců.  Ale já se ptám kterých, když podle vlády tady žádní nejsou? Nebo nám někdo lže? Podle ministra Chovance není možné ochránit obyvatele české republiky před terorismem, pak se ale ptám, proč chce vláda omezovat držení zbraní? Není snad právem každého občana, otce či matky chránit sebe, své blízké či spoluobčany a také svůj majetek?

Místo podpory podnikání se zvyšuje byrokracie a šikana podnikatelů. Vládne tu korupce, střety zájmů a lobbing. Lidé, kteří poctivě pracují nemají mnohdy po zaplacení nájmu ani na jídlo a musí potupně žádat o sociální dávky, zatím co si nenažraní politici opět přidávají tisíce na platech.

Naše zákony jsou špatné. Naši politici jsou špatní. Stát, který nedokáže ochránit své obyvatele je špatný. Nalejme si však čistého vína. Proč to tak je? Protože to dovolíme, protože nic neděláme, protože jsme natolik paralyzovaní strachem o to málo co nám zůstalo, že raději neděláme nic.

Do nastávajícího roku 2017 Vám všem přeji zdraví a lásku a především odvahu bojovat za své životy, životy svých dětí, rodičů a blízkých.

autor: Daniela Blechová

 

- Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře

Comments

comments