Published On: Po, Úno 5th, 2018

Má cenu kandidovat do Senátu?

Po prezidentských volbách se několik neúspěšných kandidátů a i jejich zákulisních poradců vyjádřilo, že budou letos na podzim kandidovat do Senátu. Je to i logický krok, vycházející z výsledku prezidentských voleb, pokud už nasbírali tolik hlasů v protestní volbě proti prezidentovi Zemanovi, pak je šance uspět i ve volbách do Senátu.
V této souvislosti cítím i jejich jistý záměr ovládnout Senát a vlastně opět tak mít větší možnost oponovat nejen Zemanovi, ale také posílit vliv jistě skupiny lidí na vývoj české politické scény. Jen malá vsuvka: prvni kolo prezidentských voleb již samo o sobě ukázalo jakou taktiku zvolila určitá názorově totožná skupina , aby porazila Zemana, tím, že postavili celkem 4 typově odlišné, ale názorově totožné kandidáty s výrazným antizemanovským programem.
Politické strany a hnutí by měly zavětřit a vybírat kandidáty na posty primátorů, starostů a senátorů do podzimních voleb skutečně z těch lidí, kteří jsou slušní, inteligentní , kteří mají za sebou vlastní profesní minulost a výsledky, za které se nemusí stydět. Hlavně pozor na tzv intrikány a manipulátory, kteří nic nedokázali ani v profesním ani v osobním životě a jen se vezou na zádech těch, kteří jsou zvyklí vést, rozhodovat a také a to především brát na sebe odpovědnost. Je důležité vybírat z lidí, kteří mají i sociální cítění a nehrají jen na sebe a skupinku osob kolem sebe.

Existuje nejen v naší republice velké nebezpečí, že o morálce, o tom kdo, kde a s kým a jak má žít, o chování, o vztazích mezi lidmi, nám stále více chce rozhodovat menšina…  Jakým právem? Osobně ctím u každého člověka, u menšin, u skupinek či týmů lidí jejich názory, vidění světa, ale to neznamená, že musí za každou cenu prosazovat svou jedinou pravdu a to někdy i nevybíravými způsoby. Ne, nemám v úmyslu jen kritizovat menšinové názory, naopak nevylučuji, že jednotlivci i menšina mohou sehrát ve společnosti pozitivní roli a přinést i pokrok.

Trochu jsem odbočil od úvodního tématu. Blíží se doba, kdy se budou tvořit kandidátky do podzimních voleb. Blíží se souboj mezi slušností a mezi vypočítavostí, mezi schopnými lidmi a lidmi schopnými všeho…
Kdo dosud vydržet číst, tak se blížím k závěru a sám zvažuji, má v současné době cenu se politicky angažovat? Sám si tuto otázku kladu záměrně, nebot si stále myslím, že prosazovat zdravé názory, bojovat pro lidi kolem sebe, jak se o to snažím i ve své profesi a životě, chtít spravedlnost pro všechny bez rozdílu, zachovávat možnost přemýšlet a využívat zdravý selský rozum a na druhé straně se postavit proti těm, kdo chtějí získat jen prospěch pro sebe a jejich snahou je vnutit vám pouze jediné, aby jste se stali jejich obdivovateli, bez myslenkovite a bez vlastního názoru…
I proto se vážně zamýšlím, zda má cenu kandidovat do Senátu .

 

Comments

comments