Published On: Čt, Led 7th, 2016

Generální zkouška.

Share This
Tags

Německo i ostatní svět šokovaly události, které se odehrávali na Silvestra a to v několika německých městech současně. Německá policie se nejprve k událostem vyjadřovala zdrženlivě, zdráhavě, až neochotně. Nejkurióznější byl ten údiv, jak se to mohlo stát? Jak je to vůbec možné. Připomínalo to údiv naivního sedláka, který se nesmírně diví, proč mu hoří stodola, do které před tím ubytoval nocležníky, o kterých věděl, že jsou to žháři, o kterých věděl, že už i jinde zapálili jiným sedlákům jejich stodoly a stavení.

Nyní pomalu vyplouvají na povrch zajímavá fakta, skutečnosti, které při troše soudnosti, nejsou ani tak zarážející, jako spíše očekávané a předvídatelné.
Pomalu, opravdu velice pomalu se začíná připouštět, že útočníci byli vesměs cizinci to dokonce z blízkého východu a Afriky. Dokonce se spekuluje nad tím, že to byli vesměs muslimové. Mimochodem, jen tak mezi námi, těžko si dovedu představit, že by se muslimové a křesťané dokázali dohodnout na nějaké společné akci, že? Začíná se spekulovat nad tím, že by se mohlo jednat o organizovanou a koordinovanou trestní činnost. Ještě to bude možná chvilku trvat, a přijde se i na to, že se vůbec nejedná o jakousi spontánní trestní činnost, muslimové nepovažují obtěžování a znásilnění křesťanské ženy za trestní čin, ale že jde o něco zcela jiného.
Tak pojďme po pořádku. Nejprve před nedávnem, teroristické útoky v Paříži, i na jiných místech Francie. Byly zde oběti na životech. Jaký smysl, jaký cíl sledovaly tyto útoky? Nabízí se myšlenka na jakousi zkoušku. Zkoušku koordinace útočníků, stejně jako zkoušku, jak a do jaké míry bude reagovat policie a potom následně média, veřejné mínění a celková situace po útocích. Když islámští vůdci zhodnotili situaci, mohli pouze konstatovat, že se po těchto útocích vcelku nic moc nezměnilo. Francouzi zavřeli několik mešit, zatkli několik jednotlivců, trochu se rozvířila hladina veřejného mínění, ale asi jen tak, jako když hodíme do vody kámen. Hladina se po chvilce opět utišila.
Teď proběhla generální zkouška. Německo. V Německu po čas této zkoušky absolutně pohořela německá policie a celý bezpečnostní aparát. Nyní islámští vůdci počkají jak bude reagovat veřejnost, jak přibudou demonstrace a útoky na migranty, a jak se k tomu postaví německá policie. Podle všeho očekávání bude policie jednat velice účinně a razantně… proti vlastnímu obyvatelstvu. Ostatně, totéž by se dělo v podobném případě i u nás. I naši policisté dokáží hrdinně a odvážně, pokud jsou ve velkých houfech a těžce odění, potlačovat odpor bezbranných demonstrantů. Ale kdyby se měli postavit muslimům, kteří křičí to své Alláh akbar, a je jim jedno, jestli padnou v boji, ba co víc, smrt v boji přímo vyhledávají, tak nevím, nevím, co by naši odvážní policisté, zvyklí rozhánět bezbranný dav, dělali.
To, co se odehrálo v Německu byla taková generální zkouška. Zkouška, která dopadla pro islamisty na výbornou. Nyní můžeme očekávat podobné akce, možná jako ještě jednu velkou zkoušku, ve všech evropských městech a metropolích, kde jsou početné muslimské komunity, současně. Je dost možné, že opětovně půjde o koordinované útoky bez obětí na životech, pouze jako zkoušku, nebo to už přímo bude povstání muslimského světa proti křesťanskému, a to se všemi doprovodnými důsledky.
Jestli se chceme takovéto akce zúčastnit i my, stačí jen dále vítat větší a větší počty takzvaných uprchlíků, prorokových bojovníků, kteří na příkaz svých imámů prchají do Evropy, aby si ji celou ve jménu svého krvelačného boha podmanili.
Záleží jen na nás. Můžeme doma gaučovat, a ono to už nějak dopadne, nebo můžeme vyjít všichni, celý národ do ulic a změnit dějiny. Jistě. Nic nelze činit bezhlavě. Potřebujeme nějakou charismatickou osobnost, která by se ujala vedení. Každý máme svého lídra, kterému fandíme, kterému věříme. Já osobně, sám za sebe, věřím jednomu člověku, který již před dvaceti lety toto vše předpověděl a lidé se mu tehdy vysmáli. Nyní je o dvacet let starší, zkušenější, možná trochu šedivý, ale o to více mu věřím.

autor: Vojtěch Bartók

- Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře

Comments

comments