Published On: Čt, Led 18th, 2018

Dochází k masovým rekonstrukcím, zateplováním a rozšiřováním uprchlických táborů po celé ČR.

 

 

Dokola nás ubezpečují, že tu krimigranté nejsou, nebo jich je pouhých 12, jak vedeme tuhý odpor proti migračním kvótám, a že prý nepřijmeme ani jednoho. Svobodny-vysilac.cz přináší otřesná zjištění.

Dochází k masovým rekonstrukcím, zateplováním a rozšiřováním uprchlických táborů po celé ČR.

 1. Balková u Plzně: rozšiřování elektronického zabezpečovacího systému firmou Tezao s.r.o. a kamerového systému firmou SSPM Group, s.r.o. za téměř 800 tis. Kč. Proč, když nejsou nebezpeční, a jen vyvoláváme paniku? Tyto systémy rozšiřují zcela nedávno, smlouvy podepsány 7.11.2017.
 2. Havířov, Na Kopci 5, Dolní Suchá: probíhá zde masivní zateplování firmou THERM, spol. s r.o. např. objekt č. 01 za 5 mil. Kč. Proč, když se žádné migranty, imigranty či uprchlíky nechystáme přijmout? Zateplování je prováděno nyní, smlouva uzavřena 3.11.2017.
 3. Jezová č.p. 1501, Bělá pod Bezdězem: Probíhají zde obrovské rekonstrukce objektů v listopadu a prosinci 2017 firmou CL-Evans s.r.o. za půl milionu Kč. Také tu probíhá oprava fasády objektu č. 11 Josefem Voňavkou za cca 350 tis. Kč, úprava vjezdové brány firmou PILECKÝ s.r.o. za 224 tis. Kč atp. Záchytný uprchlický tábor v Jezové, Bělé pod Bezdězem se bude zřejmě dokonce rozšiřovat. Vojenské lesy a statky ČR, s.p. bezúplatně převedli tři pozemky v katastru Bělá pod Bezdězem pod správu uprchlických zařízení MV. Jak si to máme vysvětlit?
 4. Kostelec nad Orlicí, Rudé Armády 1000: Masivní stavební úpravy pobytového centra firmou VASPO VAMBERK, s.r.o. za 1,2 mil. Kč. Dále tu probíhá výměna otvorových výplní firmou RI OKNA s.r.o. za neuvěřitelných 4,5 mil. Kč.
 5. Předlice, Husitská cesta 217/4, Ústí nad Labem: Vzpomínáte si na Terezu Hyťhovou (SPD), která upozorňovala na bezpečnostní riziko spojené s Předlicemi? Vysmívali se jí, že jde o standardní azylové centrum. Proč tedy firma JKN stavby s.r.o. bude osazovat všechna okna tohoto centra železnými mřížemi podle smlouvy z 16.11.2017 ?  Zřejmě asi tak bezpečné nebude, že?
 6. Vyšní Lhoty č.p. 234: Tohle jsem si nechal nakonec, vzpomínáte na Tomia Okamuru, kterak navštěvoval Vyšní Lhoty, a varoval před bezpečnostním rizikem? Tedy firma Velidor, s.r.o. bude provádět rekonstrukci soc. zařízení Vyšní Lhoty za 225 tis. Kč, dále je prováděno masivní zateplování objektu Vyšní Lhoty firmou THERM, spol. s r.o. za 3,5 mil. Kč, dále firma Europrojekt build and technology s.r.o. bude provádět rekonstrukci objektu č. 02 Vyšní Lhoty za 2,5 mil. Kč.

Proč Správa uprchlických zařízení shání posilu organizačních pracovníků pro příjem uprchlíků přímo v tranzitním prostoru terminálu 2 letiště v pražské Ruzyni? Proč tatáž Správa uprchlických zařízení MV resp. firma BRYVECASTA s.r.o. shání dva nové bezpečnostní pracovníky na pozici ostrahy objektu v záchytném uprchlickém zařízení Jezová, Bělá pod Bezdězem, které se plánuje rozšiřovat?
A proč jakási firma DO a.s uzavírá smlouvu se Správou uprchlických zařízení MV na ubytování několika desítek osob z Afghanistánu v ČR?

V této souvislosti právníci neziskovky Organizace pro pomoc uprchlíkům
(Martin Rozumek) dokonce navštěvují žadatele o mezinárodní ochranu v
přijímacích střediscích na Letišti Václava Havla v Praze, v Zastávce u Brna
a v Pobytovém středisku v Kostelci nad Orlicí. Holedbají se tím ve výroční
zprávě za r. 2015, lze se domnívat, že v následujících letech tomu nebude
jinak.

Existuje tranzitní prostor mezinárodního letiště v pražské Ruzyni. Totopřijímací středisko slouží k ubytování nově příchozích žadatelů o mezinárodní ochranu, a to až do doby ukončení základních vstupních
procedur: identifikace totožnosti, zahájení řízení o udělení mezinárodní
ochrany, vstupní pohovor a sociální šetření, předepsaná vstupní zdravotní
prohlídka. Je tu poskytováno ubytování, strava, základní hygienické potřeby
a lékařská péče a žadatelé mají k dispozici sociální a psychologické služby
a mohou se účastnit volnočasových aktivit, navštěvovat výtvarné dílny apod. Vedoucí střediska je Mgr. Jiří Hlavička

Navíc v neveřejné části na terminálu 1 a terminálu 2 letiště v pražské Ruzyni, tedy přímo na tom terminálu, kde by měl působit nový organizační pracovník skupiny příjmu imigrantů, se nacházejí muslimské modlitebny, jednoduše místnosti určené pro relaxaci, rozjímání a modlení pro Muslimy. Najdete tam kromě Koránu modlitební koberečky a další propriety. Prý se jedná o ekumenické místnosti, čili i pro buddhisty, Židy, Křesťany. Informaci potvrdila sama tisková mluvčí letiště v Ruzyni Marika Janoušková.

A spekulací s nemovitostmi ve prospěch migrantů přibývá:

 1. Firma ALKI, s.r.o. se sídlem na Praze 10 Hostivaři Štěrboholská 1476/85.  Firmu Alki vlastní
  JUDr. VLASTIMIL BUREŠ z Mostů u Jablunkova, dále tu figuruje jednatel JÁN RUSZÓ z Třince a Mgr. MAREK RUSZÓ z Prahy Libně. Tato firma Alki, s.r.o. skupuje nevyužívané průmyslové objekty a masivně je přestavuje na ubytovny. Např. v Karviné na ulici Palackého 595/21 firma ALKI zastupovaná pražským
  advokátem při koupi mlžila o účelu využití léta chátrajícího objektu bývalého Jäklu. Nyní tam probíhá masivní zateplování. Mimochodem Jäkl zanikl 18. listopadu 2009. Nehledě k 20 bytům OKD, které stát/SUZ MV odkoupili.
 2. Dále máme informace, že v Brně dochází k opravám kasáren po vypovězení nájmů všech firem v daném objektu. S největší pravděpodobností jde o kasárny Židenice. Jedná se o rozsáhlý objekt, kdy polovinu z těchto kasáren před lety od armády odkoupilo město Brno, proběhly tady rozsáhlé rekonstrukce. Mezi Brňany panuje dlouho podezření z ubytování migrantů v těchto kasárnách.
  Protože v Brně Židenicích se nachází integrační azylové středisko slouží k přechodnému ubytování cizinců. Adresa: Tovačovského 3, 636 00 Brno 36
 3. V oblasti investiční politiky by mohlo být částečně využito finančních prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu, které by měly umožnit výstavbu a pořízení více než 5000 bytů pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Že v těchto bytech budou bydlet i uprchlíci potvrdila tehdejší ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marxová-Tominová už 9. října 2015. Tedy znovu 5000 bytů hrazených z evropských peněz v ČR.
 4. Dne 24. října 2016 proběhla médii informace, že plynárenská firma z Norska (Norské fondy?) začala masivně skupovat nemovitosti v Maďarsku, Polsku a ČR. V ČR v Praze, Plzni a Ostravě.
  Panují domněnky,  že to je jen za účelem skupování nemovitostí pro ubytování uprchlíků.

Kdo se tedy pakuje Jidášovými třiceti stříbrnými?

7. 11. 2016 bss BÁŇSKÁ STAVEBNÍ SPOLEČNOST s.r.o. Stavební úpravy objektu SO 08 záchytného uprchlického tábora v Balkové za 7 205 937 Kč  BÁŇSKÁ STAVEBNÍ SPOLEČNOST s.r.o. Chebská 53, Sokolov. Jednateli je Ing. Miroslav Paparega z Tašovic, Martin Vedral ze Staré Role, Ing. Monika Šihovcová z Březové.

17. 10. 2016 Pilecký s.r.o. Výroba a montáž atypických mříží v záchytném uprchlickém táboře v Balkové 403 663 Kč, PILECKÝ s.r.o. Mokrovraty 177, Nový Knín. Jednatelem je Zdeněk Pilecký z Buše a Daniel Pilecký z Nových Dvorů.  Zároveň tato firma Pilecký s.r.o. provedla ve smlouvě z 17. 10. 2016 stavební úpravy objektu SO12 záchytného uprchlického tábora v Balkové za 311 159 Kč.

Takže otázka, zda je divadélko kolem žaloby EK ohledně kvót jen
zastírací manévr, zda prezidentské volby jsou jen kouřová clona, že pod
svícnem probíhá natvrdo horečná příprava na leteckou přepravu migrantů do ČR?
Na rychlo se hledají nové facilities na ubytování nově letecky dovezených migrantů v rámci masivních příprav, co tu probíhají.

Položme si otázky: Proč se investují desítky milionů na rekonstrukce, zateplování a rozšiřování záchytných táborů, pobytových zařízení a azylových středisek pro uprchlíky po celé ČR, když prý vláda nehodlá žádné příjmout? Proč se hledají posily organizačních pracovníků pro příjem uprchlíků?

Přátelé prosím, sdílejte tuto informaci zjištění svobodny-vysilac.cz a rovněž sledujte program našeho rádia pro více informací. Pokud máte i vy nějaká zjištění, pozorování, prosím zašlete je přímo mě na tapinek@gmail.com. Musíme společně pátrat, a skládat si věci do souvislostí.

Je vrcholně důležité o těchto věcech hovořit, sdílet je a ptát se proč.

Udělám o tom speciální pořad na svobodny-vysilac.cz , až seženu fakta kolem daných firem napojených na ministerstvo vnitra, toto byla jen malá ochutnávka.

SVCS

Svobodný vysílač CS je projekt rádia české alternativy, Nemusíme mít vždy pravdu – neděláme si na ni monopol – sami hledejte – my Vám jen nabízíme možnosti k hledání

Comments

comments