Published On: St, Pro 27th, 2017

Brutální útok v Brně

V noci z 22. na 23.12, tedy den před Vánoci byli dva muži napadeni noži, když se cestou z diskotéky v Brně zastali dívky, kterou slovně napadla skupina Arabů.

Když se proti nim ohradil její kolega, jeden z cizinců na ně vytáhl nůž a začal vyhrožovat. Nato se spustila bitka, které se zúčastnilo více osob. Dva muži byli vážně pořezáni na hlavě a bohu dík vyvázli pouze s jizvami. Podle vzhledu zranění mohli oba přijít například o oko či ucho. Se zprávou přišla iniciativa Slušní lidé, která natočila reportáž, včetně rozhovoru s oběťmi napadení.


Policie zadržela skupinu 4 Arabů, z toho dva Afghánce, 1 Libanonce a Egypťana. Dva z podezřelých měli být obyvatelé azylového centra v Kostelci. “Toto vše je výsledek multikulturní politiky našeho státu,” upozornil muž na videu. Video se nyní masově šíří sociálními sítěmi.

Zprávu o napadení zveřejnil server iDNES.cz s tím, že podle prohlášení policie nemůže být zveřejněna identita podezřelých, z nichž tři již byli obviněni. Již nyní se však ozývají hlasy, které tvrdí, že pachatelé rozhodně nepocházeli z azylového centra.

Iniciativa Slušní lidé toto na své FB stránce komentuje slovy:

Včera tvrdili, že se nic nestalo. Ráno přiznali, že se jednalo o cizince “dlouhodobě žijící v ČR.” Pak prý o osoby ze severní Afriky. To pravda není. Jde o občana Egypta, Libanonu, Afgánistánu a jednoho s neznámou státní příslušností. V poledne uvedli, že onen Libanonec je sice azylant (my to říkáme od začátku), ale že mu azylovou ochranu již několik měsíců odebírají. Už ale raději neřeknou proč…. Co se zjistí zítra? Zatím se pomalu potvrzují všechna naše tvrzení. Proč neřeknou rovnou pravdu?

Na výsledky vyšetřování si tedy budeme muset počkat a tuto událost budeme pečlivě sledovat.

 

- Freelancer webdesigner Občanská aktivistka, koordinátorka Novinářka vyjadřující se k aktuálnímu dění, problémům u nás i ve světě. Najdete zde její články, zamyšlení a komentáře

Comments

comments